Miesiąc Ziemi 2024

Świętuj Dzień Ziemi razem z biblioteką korzystając z baz elektronicznych obejmujących aspekty wpływu człowieka na środowisko!
  1. Energy & Power Source - skupia się na zagadnieniach z zakresu energetyki, w tym zużycia i oszczędzania energii.
  2. Biological & Agricultural Index Plus - jest cennym źródłem wiedzy na temat rolnictwa, również ekologicznego, oraz sposobów zarządzania dziką fauną i florą.
  3. ProQuest – Natural Science Collection - koncentruje się wokół treści z dziedziny nauk o rolnictwie i środowisku, nauk o Ziemi, atmosferze i naukach o wodzie oraz naukach biologicznych.
  4. Green FILE - zawiera publikacje naukowe dotyczące globalnego ocieplenia, ekologicznego budownictwa, zanieczyszczeń, zrównoważonego rolnictwa, energii odnawialnej, recyklingu i nie tylko.
  5. BioOne Complete - oferuje czasopisma z nauk biologicznych i nauk o środowisku.
  6. Agricola - zbiera streszczenia zagranicznych publikacji na temat rolnictwa i nauk pokrewnych.
  7. Gatunki obce w Polsce - posiada opisy ponad 1700 gatunków obcych w Polsce.
  8. Nature - jest międzynarodowym czasopismem naukowym, w którym publikowane są artykuły z nauk fizycznych, nauk o Ziemi i środowisku, nauk biologicznych.

Po więcej zasobów zapraszamy do naszej wyszukiwarki zasobów elektronicznych.