Informacje dla bibliotek krajowych i zagranicznych

• Zamówienia można składać drogą elektroniczną (wysyłając e-mail na adres: wypozyczalnia.bg@upwr.edu.pl).
  • Każde zamówienie powinno być opatrzone osobnym opisem bibliograficznym.
  • Zasoby są wysyłane pocztą tradycyjną (książki, roczniki/numery czasopism) lub elektroniczną (skany artykułów lub rozdziałów ze zbiorów drukowanych lub kopie publikacji elektronicznych – zgodnie z poszanowaniem zasad prawa autorskiego oraz licencji dostawców e-zasobów).
  • Wypożyczeniu nie podlegają (w szczególnych przypadkach istnieje możliwość uzyskania skanu):
    – druki wydane przed 1950 rokiem,
    – zbiory specjalne, dzieła rzadkie i cenne,
    – dzieła znajdujące się w księgozbiorach podręcznych czytelni i działów,
    – prace doktorskie,
    – normy,
    – zbiory wymagające konserwacji.
  • Jeżeli wypożyczony tytuł ulegnie zagubieniu lub zniszczeniu, biblioteka zamawiająca zobowiązuje się do odkupienia egzemplarza tego samego wydania lub egzemplarza wskazanego przez Bibliotekę Główną UPWr albo poniesienia kosztów zgodnie z cennikiem opłat.