Dni Przyrodników 2015

„Nawarz piwa z Biblioteką” – pod takim hasłem Biblioteka Główna włączyła się po raz pierwszy w corocznie organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu obchody „Dni Przyrodników”. „Nawarz piwa z Biblioteką” – to propozycja dla dorosłych, w ramach której prezentowaliśmy książki o domowym wyrobie piwa, wina i nalewek. Rozdawaliśmy przygotowane przez nas ulotki na temat poszczególnych trunków, ich historii, sposobów wytwarzania, stosowania wraz dostępną w naszej Bibliotece literaturą na ten temat. Prezentowaliśmy wybrane nalewki, częstowaliśmy przygotowanymi na bazie piwa ciasteczkami, rozdawaliśmy również przepisy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zaprezentowana kolekcja kapsli piwnych z różnych stron świata. „Kreatywna Lokomotywa czyli Teatrzyk Jednego Dnia” – to propozycja dla dzieci, w którą w rolę scenarzystów i utalentowanych aktorów wcieliły się dzieci, prezentując na scenie wyniki swojej zabawy.