Dni Przyrodników 2017

W 2017 Biblioteka wystąpiła na swoim stoisku z hasłem : „Historia komunikacji od hieroglifów do emotikonów”.

Biblioteka poprzez prezentację różnorodnych eksponatów pokazała, jak na przestrzeni dziejów rozwijała się komunikacja i jakich narzędzi komunikacyjnych używano do przekazywania informacji. Zaprezentowane zostały eksponaty, które jeszcze nie tak dawno były „cudem techniki”, a dzisiaj wymagają przypomnienia czy wytłumaczenia, do czego były wykorzystywane i jak działały. Wśród prezentowanych przez nas eksponatów były: płyta gramofonowa szelakowa z lat trzydziestych XX wieku, kolekcja radioodbiorników, magnetofonów, telefonów od tarczowych do komórkowych i wiele innych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszył się działający komputer Commodore, na którym przez cały dzień bawili się i mali, i dorośli uczestnicy, grami z lat osiemdziesiątych XX wieku.

„Gierki w literki” – to gry i zabawy przygotowane przez Bibliotekę dla dzieci (puzzle, co skryba napisał, tajemnicze znaki, rozsypanki obrazkowe), połączone z konkursem na najładniejszy inicjał.