Dni Przyrodników 2016

„Kawowe hece w bibliotece” – pod takim hasłem Biblioteka Główna włączyła się po raz kolejny w corocznie organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu „Dni Przyrodników”. Gości odwiedzających nasze stoisko zapraszaliśmy na filiżankę dobrej kawy, parzoną na kilka sposobów, i przygotowane przez nas smakołyki. Przy filiżance kawy odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się z historią pierwszych kawiarni, ze szczególnym uwzględnieniem kawiarni Wrocławia w specjalnie przygotowanych na tę okazję jednodniówkach. Prezentowaliśmy również kolekcję zdjęć naczyń i urządzeń do przygotowania i picia kawy oraz czekolady.

Zachęcaliśmy do zabrania przygotowanych specjalnie na tę okazję ulotek: „Kawowe Fantazje dla urody” i „Czekoladowe fantazje dla urody”, czyli jak wykorzystać czekoladę i kawę w domowym SPA oraz przepisów na różne sposoby parzenia kawy w domu.

Zapraszaliśmy do udziału w kawowych quizach i konkursach. „Oczaruj książkę nową zakładką” – to warsztaty dla dzieci połączone z konkursem na najładniejszą zakładkę. Najciekawsze prace zostały nagrodzone grami planszowymi. „Zakładkowy” stół cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że był oblegany jeszcze bardzo długo po rozwiązaniu konkursu.