Przygarnij książkę!

Od 12 do 29 grudnia w Bibliotece Głównej trwała wyjątkowa akcja – „Przygarnij książkę! Wielkie Świąteczne Porządki w Bibliotece UPWr”.

Jej celem było znalezienie nowego domu dla ponad 3 tys. książek usuniętych z księgozbioru bibliotecznego. Tematyka oferowanych publikacji była bardzo szeroka, a oprócz podręczników, skryptów i wydawnictw albumowych, na chętnych czekały także czasopisma, dublety map oraz beletrystyka.

Akcja cieszyła się ogromną popularnością, a większość książek rozeszła się w kilka dni. O akcji pisał portal Akademicki Wrocław oraz Radio Wrocław.

Książki i czasopisma, które pozostały po wydarzeniu znalazły miejsce na regałach z bookcrossingiem. Jest to stała akcja, prowadzona przez Bibliotekę, polegająca na możliwości przygarnięcia zbiorów do domu lub podarowania swoich zasobów, aby inni czytelnicy mogli z nich skorzystać, jeśli nam nie są już potrzebne. Półki z bookcrossingiem znajdują się w Czytelni Pracy Grupowej.