Dni Przyrodników 2018

Biblioteka zaprosiła uczestników Jarmarku Pawłowickiego do „Salonu gier” oraz gry rodzinnej „Indianie i kowboje – poszukiwanie skarbu starego Apacza”. Przepustką do gry były warsztaty, podczas których można było wykonać m.in. pióropusz czy opaskę na głowę. W zorganizowanym konkursie „Zostań Mistrzem/Mistrzynią Tangramu” wybieraliśmy mistrza tangramu. Największą atrakcją dla dzieci i rodziców była megagra planszowa „Farmer” oraz duży wybór stolikowych gier planszowych.

Na stoisku Biblioteki można było zobaczyć bogatą kolekcję dostępnych na rynku gier, zapoznać się z historią gier planszowych oraz zagrać w stare gry, np. w Mehen, kości, starą formę kółka i krzyżyka oraz w polską wersję gry „Gęsi”, pochodzącą z 1852 roku. Ciekawostką jest fakt, że planszę do gry „Gęsi” przygotowaliśmy na podstawie zasobów Biblioteki Cyfrowej „Polona”, samodzielnie opracowując znaczenie pól.

Wróciła moda na gry planszowe, a ponieważ cieszą się coraz większym zainteresowaniem, na życzenie doktorantów i studentów naszej Uczelni Biblioteka zakupiła 10 kompletów gier, które dostępne są do wypożyczenia.